مقالات


حقوق مالی

حقوق مالی

حقوق، جمع حق است و علم حقوق به آموزش روش‌های دفاع از حق در محکمه می‌پردازد. یکی از ابتدایی‌ترین و مهمترین تقسیم‌بندی‌هایی که برای بررسی حقوق افراد به عمل آمده است، تقسیم حق به مالی و غیرمالی است.

مدل ارزش ذاتی تحقق يافته در ارزشيابی سهام

مدل ارزش ذاتی تحقق يافته در ارزشيابی سهام

ارزش ذاتی  ( Intrinsic value) در علوم مالی به ارزش واقعی دارایی یا سهام  اطلاق می‌گردد، که بر پایه بررسی تمامی ابعاد کسب‌وکار مورد نظر، از جمله صورت‌های مالی و لحاظ دارایی‌های مشهود و نامشهود انجام گرفته و مستقل از قیمت بازار آن است .

ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود با توجه به استاندارد حسابداری شماره 17

ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود با توجه به استاندارد حسابداری شماره 17

بهای تمام شده يك دارايی نامشهود ايجاد شـده در واحـد تجـاری شـامل تمـام مخـارج ضروری است كه بطور مستقيم يا براساس مبانی تخصيص معقول و يكنواخت قابل انتساب به ايجاد، توليد و آماده سازی دارايی برای استفاده مورد نظر مديريت می‌باشد.

کارشناسی و خبره‌گی ماهیت و کارآیی

کارشناسی و خبره‌گی ماهیت و کارآیی

در این مقاله سعی شده با بیانی از مبانی فقهی و حقوقی مباحث کارشناسی و اهمیت استفاده از متخصص و خبره اشاراتی شود و سپس تضادهای کاربردی کارشناسان رسمی و غیررسمی که از آن به خبره نیز یاد می شود و ممکن است افراد و سازمان ها برای ادله های اثباتی خود متوسل شوند بحث خواهد شد. در نهایت نیز با تحلیل به ارجحیت استفاده از کارشناسان رسمی بر خبرگاه محلی و کاربرد آن در بهبود فرایند قضایی که منجر به کاهش اطاله دادرسی ها می شود توضیح داده خواهد شد.

پایش تحولات تجارت جهانی

پایش تحولات تجارت جهانی

غرب در کابوس نفوذ انکارناپذیر چین در بلوک‌های تجاری جهان؛ احیای عملی توافقنامه توتال فرانسه با عراق بعد از گذشت دو سال؛ آغاز یک گذار سبز: امارات در مسیر رهایی از وابستگی به نفت؛ داستان یک توسعه: بنگلادش، نماد موفقیت در جهان در حال توسعه

کاراسهم متشکل از کارشناسان رسمی دادگستری در زمینه تخصصی ارزیابی و ارزشگذاری سهام و اوراق بهادار است که برای انجام خدمات کارشناسی رسمی شامل ارزیابی و ارزشگذاری رسمی و ارائه ی مشاوره کارشناسی در این زمینه تشکیل شده است.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...